Máš aj ty svoju dvojjazyčnú (bilingválnu) knihu pri učení angličtiny?

BLOG dvojjazyčné knihy

Namiesto nudy sa zasmejete, namiesto frustrácie sa motivujete – áno, oplatí sa čítať dvojjazyčnú knihu. A že vás knihy nebavia? Dajte tomu šancu a uvidíte, že ak si vyberiete tú správnu knihu, neoľutujete. Viem to, sama som v Anglicku čítala veľa kníh. A čo som zistila?

1. Že je to zábava

Učenie angličtiny nemusí byť len o bifľovaní sa slovíčok či gramatike a tvrdej práci. Z toho budete akurát tak frustrovaní. Ak ju beriete viac ako zábavu a čítate knihu, ktorá vás baví, nielenže sa viac naučíte, ale namiesto frustrácie sa vám zvýši sebavedomie a pocit radosti. Ako si vybrať bilingválnu knihu, ktorá vás bude baviť?

2. Že sa ľahko naučím nové slovíčka a frázy

Pamätáte si na bifľovanie slovíčok na hodinách angličtiny? Na jednej strane slovíčko v slovenčine a na druhej v angličtine. Bez nejakého kontextu, bez vety, bez tušenia, ako ho vôbec používať v reálnom živote. Tým, že je v knihe slovíčko uvedené v celej vete a ešte aj s príbehom, prepojíte sa s ním emočne a o dosť ľahšie sa vám zapamätá. Sami pocítite ten rozdiel, ako keď sa ho len “chladne” naučíte bez nejakého kontextu. Vyskúšajte si to!

3. Že sa učím gramatiku prirodzeným spôsobom

I was sitting on a bench when someone came up to me. Varujem vás! Budete vnímať gramatiku inak ako v škole. Zrazu zistíte, že viete používať past continuous a pritom ani nemusíte vedieť, že sa tak nazýva. Naučíte sa ho prirodzene a ani si to nemusíte uvedomovať. Rovnako je to aj s používaním predložiek a členov. Z textu zistíte, kde a ako ich vo vete používať.

4. Že viac rozumiem v angličtine

Veľa bilingválnych kníh disponuje aj MP3 na stiahnutie. A práve také knihy vám poskytnú benefit navyše – zlepšíte svoje listening skills. Ako radím mnoho mojím študentom, najskôr si vypočujte text a až potom si ho prečítajte. Takto zistíte, čomu ste nerozumeli, natrénujete si to a nabudúce už budete vedieť, ako sa to-ktoré slovíčko vyslovuje. Ak však zvolíte opačný postup a najskôr si text prečítate, ľahko také slovíčko obídete bez povšimnutia. Presvedčte sa sami a vyskúšajte si ten rozdiel! 

5. Že viem lepšie skladať vety

Mám always dať na začiatku vety, do stredu alebo na konci? Kde mám dať also alebo already? Toto všetko budete mať krásne ukázané v knihe na viacerých príkladoch a nemusíte sa to učiť analyzovaním a bifľovaním sa, čo kde dať a za akých podmienok. Áno, aj to je fajn vedieť, ale prílišné analyzovanie vám akurát tak odďaľuje cestu za plynulosťou a demotivuje vás. Kniha je ten najlepší prostriedok, ako sa tomuto vyhnúť a jednoducho sa naučiť pracovať so skladbou viet.

6. Že si viem lepšie domýšľať v angličtine

Už sa vám stalo, že ste sa stratili v konverzácií s niekým, lebo ste nezachytili slovíčko? Kniha vás učí si domýšľať a zostať v kľude, ak náhodou nezachytíte nejaké slovíčko. Vďaka čítaniu kníh si budete o dosť viac istejší, že kontext zachytíte a taký ten main point vám neunikne.

7. Že si nemusíte vyhľadávať slovíčka v slovníku

Buďte úprimní. Ako veľmi vás zdržiava vyhľadávanie neznámych slovíčok v slovníku? Mňa teda veľmi. Akonáhle sa začítam do pútavej knihy, vyhľadávanie slovíčok v slovníku beriem ako vec, ktorá sa mi jednoducho nechce robiť a odrádza ma to od ďalšieho čítania.

Kurzy priamo pre teba

KURZY PRE DETI
KURZY PRE DOSPELÝCH
KURZY PRE FIRMY
KURZY NA MIERU

Mohlo by ťa zaujať...

Angličtina, Londýn, doučovanie
angličtina
doučovanie
Londýn
Čo ma naučil o angličtine Londýn?

Celú strednú a vysokú školu som sa morila s angličtinou. Až 3 roky v Londýne ma naučili, ako na ňu s láskou a šlo to samo.

PREČÍTAŤ
Anglická výslovnosť
anglická výslovnosť
anglický slovník
angličtina
Cambridge
doučovanie
Google Translator
Trapasy s výslovnosťou anglických slovíčok

Ako som dievčatko vystrašila, že prichádza jej smrť a nie jej oco? Ako na správnu výslovnosť?

PREČÍTAŤ
Dvojjazyčné knihy
dvojjazyčné knihy
5 tipov, ako si vybrať dvojjazyčnú knihu

Vyberaj podľa úrovne, témy, MP3, gramatiky, cvičení a obrázkov, ktoré ťa budú baviť.

PREČÍTAŤ
VŠETKY ČLÁNKY

Hodina konverzácie v angličtine bezplatne

HOVOROVÁ ANGLIČTINA
Popri práci v Londýne som navštevovala kurzy angličtiny u rodených Angličanov, kde som sa dozvedela množstvo vychytávok hovorenej angličtiny, ktoré môžem naučiť aj teba.

POHOVOR V ANGLIČTINE
Taktiež som absolvovala množstvo pohovorov (najzaujímavejší bol mimochodom v Googli), takže ťa môžem pripraviť na pohovor v angličtine a jeho úskalia.

BUSINESS ANGLIČTINA
Robila som v medzinárodnej firme, kde bola angličtina pri pracovných cestách nutnosť. Ak si v podobnej situácii a potrebuješ svoju pracovnú angličtinu vyšperkovať, som tu pre teba.

Ak chceš svoju angličtinu zlepšiť prakticky, ponúkam ti úvodnú hodinu konverzácie BEZPLATNE,
kde spolu zistíme, na čom potrebuješ popracovať.

Antispam

Zaškrtnite, koľko má ruka prstov:

     
Peter M.

Ďakujem za prípravu na pohovor v angličtine. Vidno, že Vierka prešla tiež mnohými pohovormi v zahraničí od miestnych firiem až po Google a vedela tak poradiť prakticky k veci. Po týždni konverzácií som na pohovore nemal problém, pýtali sa presne to, čo sme trénovali. Asertívne, pozitívne, profi ale zároveň trochu žoviálne ľudsky. Odporúčam.

Peter M.

David I.

Vierka je veľmi príjemná, má veľmi profesionálny prístup, vždy po každej hodine posiela materialy čo sme sa učili čo som nevedel a všetko mi to zhrnie do emailu. Je naozaj vzdelaná je vidieť že angličtinu ovláda na vysokej úrovni a navyše sa mi páči že ju učí zábavnejšou formou. Určite odporúčam.

David I.