5 tipov, ako si vybrať dvojjazyčnú knihu

BLOG dvojjazyčné knihy

Už sa vám to stalo? Zrazu stojíte v kníhkupectve pred hŕbou kníh a neviete sa rozhodnúť, ktorá je tá najlepšia? Letmo prechádzate pohľadom … Anna zo zeleného domuOdviate vetromSherlock Holmes … Je ich neúrekom. Dám vám zopár tipov, ako si vybrať bilingválnu knihu, ktorú si nielen zamilujete , ale vyťažíte z nej maximum.

1. Kniha podľa úrovne

Dvojjazyčné knihy majú jednu veľkú výhodu. Sú rozdelené podľa úrovní. Teda aspoň väčšina. Preto si v prvom rade položte otázku: Som začiatočník alebo pokročilý? Pre pokročilých mám jeden tip – odporúčam ísť priamo do kníhkupectva alebo knižnice a pozrieť si, akým štýlom je text písaný a či dokážete porozumieť aspoň 70% z knihy. Veľakrát sa totiž stáva, že aj keď si človek myslí, že je pokročilý, nájde veľa nových slovíčok v knihách na úrovni A1-A2. Ak však rozumiete takmer každému slovíčku v knihe, v tom prípade kľudne siahnite po vyššej úrovni. 

A čo úplní začiatočníci? Ešte pred kúpou knihy si skúste naštudovať základné frázy a slovíčka a uvidíte, či nebudete zahltení tým množstvom slovíčok, ktoré sa na vás z knihy valia.

2. Kniha, ktorá Vás baví

Na bilingválnu knihu sa musíte tešiť. Mali by ste sa nechať pohltiť príbehom. Kniha, ktorá vás ničím špecifickým nezaujme, vás nielenže od učenia odradí, ale aj spomalí váš progres. Ak neviete, či vám kniha sadne, pozrite si ju v kníhkupectve alebo zistite jej hodnotenie v recenziách na internete.

3. Kniha s MP3 na počúvanie

Prečo si vybrať práve s MP3 k stiahnutiu? Pretože porozumenie je základ. Môžete vedieť akokoľvek dobre rozprávať, ale pokiaľ danému človeku nerozumiete, nikam sa nepohnete. A v angličtine to platí dvojnásobne. Vďaka MP3 sa môžete naučiť výslovnosť a získať odvahu aj pri porozumení s rodeným Angličanom. A ako zistíte, že kniha disponuje aj MP3? Pozrite si titulnú stranu alebo koniec knihy. Väčšinou tam býva uvedené, či je kniha aj nahovorená.

4. Kniha s cvičeniami a vysvetlením gramatiky

Áno, niektoré dvojjazyčné knihy ponúkajú aj túto možnosť. Je to taká čerešnička na torte, ktorá padne vhod. Avšak nič sa nedeje, ak týmto kniha nedisponuje. Dôležité sú hlavne prvé tri body.

5. Kniha s obrázkami

Čo nám ešte chýba k dokonalosti? Sú obrázky príjemné a zaujmú nás? Môžu nám zvýšiť radosť z čítania? Áno, obrázky pomáhajú aj s dotváraním pochopenia textu cez iné neurónové dráhy. Sú jazykovo „unisex“ :-). Takže ak kniha obsahuje obrázky, je to také malé-veľké plus.

Takže na čo čakať? Nájdi si najbližšie kníhkupectvo a vyber si tú správnu knihu.

Kurzy priamo pre teba

KURZY PRE DETI
KURZY PRE DOSPELÝCH
KURZY PRE FIRMY
KURZY NA MIERU

Mohlo by ťa zaujať...

Dead end - collocation ako užitočná anglická fráza
anglické frázy - collocations
10 užitočných anglických fráz priamo z Anglicka

Chystáte sa vycestovať do Anglicky hovoriacej krajiny? Tieto frázy môžu byť užitočné.

PREČÍTAŤ
Angličtina pre deti- Peppa pig
anglický slovník
angličtina pre začiatočníkov
dvojjazyčné knihy
Angličtina pre deti – ako na to hravo?

Tipy na rozprávky, online hry, pesničky a obrázkové slovníky v angličtine pre deti.

PREČÍTAŤ
dvojjazyčné knihy
Máš aj ty svoju dvojjazyčnú (bilingválnu) knihu pri učení angličtiny?

7 dôvodov, prečo používať bilingválnu knihu pri učení angličtiny.

PREČÍTAŤ
VŠETKY ČLÁNKY

30min. konverzácie v angličtine bezplatne

HOVOROVÁ ANGLIČTINA
Popri práci v Londýne som navštevovala kurzy angličtiny u rodených Angličanov, kde som sa dozvedela množstvo vychytávok hovorenej angličtiny, ktoré môžem naučiť aj teba.

POHOVOR V ANGLIČTINE
Taktiež som absolvovala množstvo pohovorov (najzaujímavejší bol mimochodom v Googli), takže ťa môžem pripraviť na pohovor v angličtine a jeho úskalia.

BUSINESS ANGLIČTINA
Robila som v medzinárodnej firme, kde bola angličtina pri pracovných cestách nutnosť. Ak si v podobnej situácii a potrebuješ svoju pracovnú angličtinu vyšperkovať, som tu pre teba.

Ak chceš svoju angličtinu zlepšiť prakticky, ponúkam ti úvodnú polhodinu konverzácie BEZPLATNE,
kde spolu zistíme, na čom potrebuješ popracovať.

Antispam

Zaškrtnite, koľko má ruka prstov:

     
Pavol P.

Vierka je spoľahlivá a trpezlivá. Pomohla mi hlavne konverzovať v angličtine. Je vidno, že žila v Londýne, jazykom i prístupom.

Pavol P.

Peter M.

Ďakujem za prípravu na pohovor v angličtine. Vidno, že Vierka prešla tiež mnohými pohovormi v zahraničí od miestnych firiem až po Google a vedela tak poradiť prakticky k veci. Po týždni konverzácií som na pohovore nemal problém, pýtali sa presne to, čo sme trénovali. Asertívne, pozitívne, profi ale zároveň trochu žoviálne ľudsky. Odporúčam.

Peter M.