Angličtina pre deti – ako na to hravo?

BLOG anglický slovníkangličtina pre začiatočníkovdvojjazyčné knihy

Mami, pozri, aký krásny rozprávkový drak? Mami, takúto pesničku sme sa učili v škole. Mami, prečítaš mi z knižky? Je to jasné, deti sa radi hrajú. Poďme ich v tom podporiť. Tu je zopár tipov na obľúbené rozprávky, zábavné hry a chytľavé pesničky v angličtine.

Kreslené rozprávky pre deti

Peppa pig – je to séria kreslených príbehov o prasiatku Peppovi a jej rodine. Medzi deťmi patrí medzi najobľúbenejšie. Jedna epizóda na Youtube trvá len necelých 5 minút a postavičky rozprávajú celkom zrozumiteľne.

Ďalšie rozprávky, ktoré deťom odporúčam sú Dora the Explorer, Bluey či Everything’s Rosie.

Všetky spomínané rozprávky nájdete na Youtube kanáli, kde je možné si zapnúť titulky či spomaliť rýchlosť rozprávania. Vaše dieťa nemusí samozrejme všetkému rozumieť, ak si však obľúbi príbeh, bude viac motivované sa zaujímať o nové slovíčka, rýchlejšie sa naučí rozprávať a rozumieť počutému.

Pesničky v angličtine pre deti

Ďalšie milé pesničky pre deti v angličtine:

Dvojjazyčné rozprávky v angličtine

Slovenské rozprávky / Slovak Fairy Tales – Otília Škvarnová – veľmi pekná knižka, ktorá zaujme nielen dvojjazyčným textom, ale aj krásne ilustrovanými obrázkami. Na spodnej strane sú vždy zobrazené kľúčové slovíčka k príbehu.

Podobným štýlom sú vytvorené aj knižky Európske rozprávky/European Fairy Tales a Rozprávky slovensky anglicky. Výhodou týchto príbehov, je že sú krátke, takže malý čitateľ sa pri nich určite nebude nudiť.

Všetky rozprávky sú v slovenčine i v angličtine s výbornou ilustráciou. Jediná nevýhoda je, že nie sú nahovorené. Nahovorené sú iba česko – anglické rozprávky.

Online hry

Často ma prekvapí, ako dobre sa deti a teenageri naučia angličtinu pomocou počítačových hier. Na internete ich je možné nájsť niekoľko.

Dvojjazyčný obrázkový slovník

Pomôžte dieťaťu s rozšírením slovnej zásoby. Obrázkový slovník umožní vášmu dieťaťu si predstaviť slovíčko bez toho, aby ho musel v hlave prekladať. V niektorých slovníkoch sú k slovíčkam aj celé výrazy, ktoré ešte viac podporia zapamätanie si slovíčka.

Online obrázkový slovník

V nasledujúcom online slovníku nájdete množstvo slovíčok, ktoré sú priradené podľa danej témy, ktorej sa práve venujete, napr. pri nemocnici nájdete slovíčko “broken arm” a obrázok k tomu zodpovedajúci.

Online anglický obrázkový slovník

Každé dieťa je výnimočné. Zatiaľ čo jedno miluje počúvanie príbehu v angličtine, druhé si môže neprestajne pohmkávať pesničku, ktorú práve počulo a neustále si ju dokola počúvať. Zistite, čo vaše dieťa miluje, o čom neustále rozpráva a poskytnite mu priestor na zábavu.

Mohlo by ťa zaujať...

Angličtina, Londýn, doučovanie
angličtina
doučovanie
Londýn
Čo ma naučil o angličtine Londýn?

Celú strednú a vysokú školu som sa morila s angličtinou. Až 3 roky v Londýne ma naučili, ako na ňu s láskou a šlo to samo.

PREČÍTAŤ
dvojjazyčné knihy
Máš aj ty svoju dvojjazyčnú (bilingválnu) knihu pri učení angličtiny?

7 dôvodov, prečo používať bilingválnu knihu pri učení angličtiny.

PREČÍTAŤ
Dvojjazyčné knihy
dvojjazyčné knihy
5 tipov, ako si vybrať dvojjazyčnú knihu

Vyberaj podľa úrovne, témy, MP3, gramatiky, cvičení a obrázkov, ktoré ťa budú baviť.

PREČÍTAŤ
VŠETKY ČLÁNKY

Kurzy priamo pre teba

KURZY PRE DETI
KURZY PRE DOSPELÝCH
KURZY PRE FIRMY
KURZY NA MIERU

Hodina konverzácie v angličtine bezplatne

HOVOROVÁ ANGLIČTINA
Popri práci v Londýne som navštevovala kurzy angličtiny u rodených Angličanov, kde som sa dozvedela množstvo vychytávok hovorenej angličtiny, ktoré môžem naučiť aj teba.

POHOVOR V ANGLIČTINE
Taktiež som absolvovala množstvo pohovorov (najzaujímavejší bol mimochodom v Googli), takže ťa môžem pripraviť na pohovor v angličtine a jeho úskalia.

BUSINESS ANGLIČTINA
Robila som v medzinárodnej firme, kde bola angličtina pri pracovných cestách nutnosť. Ak si v podobnej situácii a potrebuješ svoju pracovnú angličtinu vyšperkovať, som tu pre teba.

Ak chceš svoju angličtinu zlepšiť prakticky, ponúkam ti úvodnú hodinu konverzácie BEZPLATNE,
kde spolu zistíme, na čom potrebuješ popracovať.

Antispam

Zaškrtnite, koľko má ruka prstov:

     
Pavol P.

Vierka je spoľahlivá a trpezlivá. Pomohla mi hlavne konverzovať v angličtine. Je vidno, že žila v Londýne, jazykom i prístupom.

Pavol P.

Peter M.

Ďakujem za prípravu na pohovor v angličtine. Vidno, že Vierka prešla tiež mnohými pohovormi v zahraničí od miestnych firiem až po Google a vedela tak poradiť prakticky k veci. Po týždni konverzácií som na pohovore nemal problém, pýtali sa presne to, čo sme trénovali. Asertívne, pozitívne, profi ale zároveň trochu žoviálne ľudsky. Odporúčam.

Peter M.